antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze

Jednak, aby wszystko miało ręce i nogi, warto posłużyć się prostymi krokami, które pozwolą na precyzyjne dobranie wszystkich elementów wchodzących w skład naszego ogrodu. W związku z tym naszym pierwszym zadaniem jest sam pomysł. Musimy jasno określić, co nam się podoba, jakie mamy wyobrażenia, czy ma to być ogród wyłączenie zielony, czy może jednak kolorowy.

Wszystkie nasze propozycje należy umieścić w projekcie, nie zaleca się obsadzania terenu na chybił trafił, bo to nie przyniesie zamierzonego efektu. Do tego celu posłużą z pewnością gotowe aranżacje, które można znaleźć w Internecie oraz w wielu gazetach branżowych. Zdjęcia, opisy oraz wskazówki będą bardzo przydatne na etapie poszukiwania inspiracji, czy zobrazowania pewnych pomysłów.

Dlatego też wykonanie projektu ogrodu pozwoli także przeanalizować bardzo istotną kwestie, jaką jest uwzględnienie wysokości wszystkich roślin, tak aby nie okazało się, że wsadzone kwiaty zostały przysłonięte przez nowe krzewy, które na przykład po kilku miesiącach intensywnie wzrastają.