antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze

Fontanna ogrodowa to wyszukany, a zarazem bardzo unikatowy dodatek do ogrodu. Dodaje charakteru całemu wyposażeniu, a przy tym pełni także inne funkcje. Podstawową z nich jest dekorowanie. Fontanny mają bowiem to do siebie, że są bardzo okazałe, a przy tym w efektowny sposób podkreślają charakter ogrodu.

Są widocznym akcentem, który potrafi odmienić cały ogród. Pośród fontann ogrodowych warto zwrócić uwagę na te wykonane z żeliwa, kamienia, marmuru, czy betonu. Najczęściej występują one w kolorystyce od bieli i szarości po ciemniejsze barwy: wenge, butelkową zieleń czy czerń. W zależności od tego jaki charakter ogrodu chcemy podkreślić: nowoczesny, czy antyczny, warto kierować się zarówno kolorem fontanny, materiałem z którego jest wykonana jak również wzorem.

Najpopularniejsze i najbardziej efektowane fontanny są dodatkowo zdobione figurami betonowymi często przedstawiającymi kobiety, gołębie, czy kwiaty. Fontanna ogrodowa jest doskonałym elementem wyposażenia ogrodu, który z pewnością wpłynie na jego wizerunek. Fontanna sprawi, że ogród wyda się miejsce magicznym i luksusowym. To idealny sposób wyposażenia ogrodu dla miłośników piękna.