antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Formuła 1

Wśród sportów motorowych wyścigi Formuły 1 zajmują szczególne miejsce. F1 to bardzo elitarna dyscyplina, którą mogą uprawiać tylko nieliczni. Żeby otrzymać taką szansę, trzeba najpierw udowodnić swoją wartość jako kierowcy na innych płaszczyznach. Nikt „z ulicy” nie ma w ogóle szans na to, żeby wsiąść do bolidu i przejechać się po torze.

Taki zaszczyt zarezerwowany jest raptem dla garstki ludzi. Bolidy Formuły 1 to supernowoczesne pojazdy, przy tworzeniu których korzysta się z najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Koszt produkcji jednego takiego bolidu jest ogromny, a przecież cały czas dokonuje się w nich przeróżnych modernizacji w celu stworzenia jeszcze doskonalszego pojazdu. Każde nowe rozwiązanie może zapewnić kierowcy F1 przewagę w rywalizacji z konkurentami, co sprawia, że zespoły konstruktorów starają się utrzymać owoce swojej pracy w tajemnicy.

W wyścigach Formuły 1 brał udział tylko jeden Polak, co i tak powinno być dla nas powodem do dumy, ponieważ większość nacji nigdy nie miała w tym sporcie swojego przedstawiciela. Do F1 trafiają wyłącznie najlepsi z najlepszych, którzy gwarantują zespołom dobre wyniki. Wyścigami Formuły 1 pasjonują się ludzie na całym świecie. W Polsce również nie brakuje miłośników tego sportu, a do jego popularyzacji w naszych kraju znacznie przyczynił się Robert Kubica, który przez pewien czas brał udział w wyścigach F1.

Trzeba przyznać, że jego osiągnięcia na tej płaszczyźnie były naprawdę przyzwoite. Niestety, po groźnym wypadku nie powrócił on już jednak na tor.