Jak nawiozić trawnik

Aby trawa wciąż intensywnie się rozwijała, należy ją regularnie nawozić. Im częściej ją kosimy i im gęstsza rośnie, tym więcej składników odżywczych potrzebuje. Największe znaczenie dla niej ma azot, który pobudza wzrost, fosfor wpływający na rozwój korzeni oraz potas regulujący gospodarkę wodną.
Przeczytaj również: System nawadniania ogrodu
Nawozy stosujemy ściśle według wskazań producenta, zwykle jednak co najmniej trzy razy w roku: wczesną wiosną, w czerwcu i pod koniec sierpnia. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych na rynku gotowych mieszanek. Najwygodniejsze w użyciu będą preparaty w formie granulek.
Przeczytaj również: Fontanna ogrodowa - pomysł na ozdobienie ogrodu
Nawóz należy rozsypać równomiernie, na świeżo skoszonym, suchym trawniku. Bezpośrednio potem trzeba podlać murawę. Warto też sięgać po preparaty wolno działające, które stosuje się zaledwie raz w roku, na początku sezonu – w ten sposób oszczędzimy sobie pracy oraz zwiększymy bezpieczeństwo roślin.
Przeczytaj również: Czym charakteryzuje się kosiarka bębnowa?
Jeżeli gleba jest mocno zakwaszona, czyli ma pH niższe niż 6, konieczny okaże się też zabieg wapnowania. Wykonuje się go raz w roku, wiosną lub jesienią, uprzednio silnie wygrabiając darń.
Polecane artykuły

Oświetlenie schodowe LED
Podświetlenie schodów znajdujących się wewnątrz domu jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich. Sprawdza się tam, gdzie po domu intensywnie przemieszczają się dzieci lub mieszkają starsze osoby wolno wchodzące na stopnie i schodzące z nich. Chwalą je sobie również ci, którzy bardzo późno chodzą sp

Dominantą kuchenną jest połysk
Struktura minimalistycznej kuchni jest jednakże najczęściej zdominowana przez połysk, połysk frontów szafkowych połączony nierzadko z kamiennym blatem lub jego imitacją. Wykończeniem, której coraz częściej jest powłoka żywiczna lub też panel szklany, umożliwiający jakąkolwiek aranżację i nadanie odp