antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Kalendarz nie jedno ma imię

Kalendarz to rzecz, która mieści się na niemal każdym biurku. Wielu osobom znudził się już tradycyjny bloczek z wyrywanymi kartkami – taki, który dostaje się z niemal każdej firmy. Podobnie z dużymi podkładkami, które układamy na biurku.

Na kartkach robimy notatki, zapisujemy, wyrzucamy i tak od nowa – a każda z kartek ma z boku kalendarz. Nowoczesne kalendarze to prawdziwe designerskie gadżety. Podkreślają nie tylko styl, jaki panuje w pomieszczeniu ale i atrakcyjnie się prezentują i są swoistą ozdobą biurka.

Kalendarz może być elektroniczny. Wraz z wyświetlanymi dniami tygodnia, masz podgląd na zegarek oraz temperaturę, jaka panuje wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Takie kalendarz ma także wiele innych funkcji – często nieprzydatnych.

Ciekawym rozwiązaniem są kostki – drewniane, metalowe, plastikowe. Dwa kwadraty z nadrukowanymi cyframi ustawione są na podkładce z wyrytymi nazwami miesięcy. W zależności od dnia – ustawiasz kostki w datę, a na podkładkach miesiąc.

Podobnie postępujesz z kalendarzem wykonanym z metalowych rurek. Stojak z drutów ma pośrodku przyczepione dni tygodnia oraz miesiące – codziennie rano przekładasz jedną kartę z dniem tygodnia dalej. Takie kalendarze są długowieczne, bo nie widnieje na nich rok.