antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
O tym, jak ważne jest oświetlenie

Kiedy urządzamy mieszkanie powinniśmy zwrócić uwagę także na to, jakie zamontujemy w pomieszczeniach lampy. Kwestia oświetlenia jest bardzo istotna bowiem nadaje ono mieszkaniu klimatu i jest ważnym uzupełnieniem wystroju wnętrza.

Dzięki oświetleniu możemy nadać mieszkaniu ciepłego wymiaru, podkreślić kolor ścian, a nawet optycznie pomieszczenie powiększyć. Dlatego powinniśmy pochylić się nad kwestią oświetlenia i przemyśleć dokładnie, jakie lampy powinny się znaleźć w salonie czy w sypialni, a także w przedpokoju, kuchni czy łazience.

W każdym z tych pomieszczeń oświetlenie powinno odgrywać ważną rolę. W sypialni światło powinno być przygaszone, stonowane, ciepłe, abyśmy czuli się komfortowo.

Każdy z nas lubi przecież wylegiwać się w łóżku z książką czy też relaksując się słuchając odpowiedniej muzyki. Dobre oświetlenie może to tylko jeszcze bardziej uprzyjemnić.

Zaś w pokoju, w którym pracujemy, siedzimy przy komputerze czy też zajmujemy się innymi ważnym zawodowymi sprawami powinniśmy mieć raczej wyraźne, biurowe oświetlenie, aby wygodnie nam się pracowało.