antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Ogród – piękny i użyteczny

Posiadanie własnego ogrodu to wspaniała sprawa, ale siłą rzeczy jedynie część z nas może sobie na to pozwolić. Ograniczeniem są warunki lokalowe oraz terenowe. Żyjąc w mieszkaniu przeważnie nie mamy szansy na kawałek ziemi pod uprawę, choć zdarzają się chlubne wyjątki.

Coraz więcej deweloperów oferuje lokale parterowe z tarasem, do którego przylega zwykle niewielki ogródek, który można zagospodarować wedle własnego uznania. Nie jest to może idealne rozwiązanie, jednakże pozwala nam na samodzielną hodowlę kwiatów, a także uprawianie niektórych warzyw oraz roślin. Właśnie to jest jedna z najważniejszych cech ogrodu – jest on równocześnie pięknym miejscem, w którym wspaniale wypoczniemy, ale może być również szalenie użyteczny.

Wszak to, co uda nam się wyhodować może posłużyć jako składnik diety, a przecież każdy lubi wiedzieć, co tak naprawdę je. Najszersze pole manewru mają właściciele domów jednorodzinnych. Tam zazwyczaj jest znacznie więcej przestrzeni, na której można z powodzeniem zająć się uprawianiem roślin zarówno ozdobnych, jak i jadalnych.