antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Ogród w stylu francuskim

Niektórzy bardzo cenią sobie porządek w każdej dziedzinie swojego życia. Kiedy więc planują urządzić ogród chcą, by i on był doskonale przemyślany oraz idealnie „poukładany”.

Na ujęcie architektury krajobrazu w sztywne ramy w pełni pozwala styl francuski. Tradycja ogrodów francuskich, znanych również pod nazwą ogrodów barokowych, wywodzi się z XVII wieku.

Do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród wielbicieli elegancji i szyku, pozostających w idealnym porządku. Styl ten spotyka się zwłaszcza w dużych ogrodach, okalających nowoczesne rezydencje i różnego rodzaju parkach.

Ogrody francuskie charakteryzują się geometrycznymi kształtami, regularnymi kompozycjami oraz doskonale opracowaną symetrią. Jednym z ich nieodzownych elementów są labirynty, stworzone z odpowiednio przyciętych krzewów i żywopłotów.

Tworzy się tam również efektowne, kwiatowe dywany oraz strzyżone szpalery. W ogrodzie, utrzymanym w stylu francuskim, nie ma mowy o żadnej przypadkowości.

Wszystko musi być zaplanowane od A do Z, a brak systematyczności w pielęgnacji nie wchodzi w grę. W takich miejscach wykorzystuje się atrakcyjne rzeźby z dowolnego rodzaju kamienia, piękne, zdobione fontanny oraz odpowiednio dopasowane altany.