antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Ogrzewanie gazowe

Już niemal standardem stało się ogrzewanie domów i mieszkań za pomocą gazu. Jednorazowy, duży koszt związany z zamontowaniem takiej instalacji dosyć szybko zwraca się, ponieważ ogrzewanie jest zoptymalizowane.

Oznacza to, że automatyka czuwa nad dystrybucją ciepła w naszym domu. Centralna regulacja temperatury współpracująca z systemem pogodowym pozwala na utrzymywanie w domu optymalnego poziomu ciepła, kiedy na dworze temperatura wzrasta, wtedy w domu grzejniki robią się chłodniejsze i na odwrót.

Otwarcie okna w zimie spowoduje podniesienie temperatury w aktualnie wietrzonych pomieszczeniach. Obok centralnego układu sterowania w całej instalacji grzewczej funkcjonują jeszcze termostaty pokojowe, dzięki którym można ustawiać poziom ciepła w każdym pomieszczeniu osobno.

Salon może być bardziej dogrzany a w nieużywanych pokojach wystarczy utrzymywać niższą temperaturę, co generuje pewne oszczędności. Niektóre kotły gazowe posiadają zegary dzięki którym możliwe jest automatyczne ustawianie innej temperatury w nocy, a innej w ciągu dnia.