Opryski i ich wpływ na warzywa

Celem uchronienia upraw przed szkodnikami, zarówno tymi, które zjadają warzywa, jak i tymi, które je niszczą i doprowadzają do chorób, wielu hodowców stosuje różnego rodzaju preparaty.
Przeczytaj również: System nawadniania ogrodu
Również mając domowy ogródek możemy śmiało korzystać z oprysków, choć jest zalecane, aby czynić to z umiarem.
Przeczytaj również: Fontanna ogrodowa - pomysł na ozdobienie ogrodu
Mieszanki oferowane przez producentów mają zwykle na celu to, by w jak najkrótszym czasie zabić szkodniki i zahamować ich dalszy rozwój.
Przeczytaj również: Czym charakteryzuje się kosiarka bębnowa?
To oznacza, że środki te są agresywne i silnie skoncentrowane.
Teoretycznie nie wpływają na jakość jarzyn oraz ich zdatność do spożycia, nie należy jednak wierzyć twierdzeniom, że nie pozostaje po nich żaden ślad.
Silna chemia w ogrodzie przeważnie nie jest mile widziana i ciężko się dziwić.
Przecież gdy zaczynamy hodować na własny użytek warzywa czy owoce, to chcemy mieć pod ręką naturalne produkty, które różnią się zasadniczo od tego, co można kupić w sklepach.
Sięgając po chemiczne opryski zbytnio upodabniamy domową hodowlę do tej na wielką skalę, co musi budzić szereg kontrowersji i wywoływać rozterki.
Polecane artykuły

Oświetlenie schodowe LED
Podświetlenie schodów znajdujących się wewnątrz domu jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich. Sprawdza się tam, gdzie po domu intensywnie przemieszczają się dzieci lub mieszkają starsze osoby wolno wchodzące na stopnie i schodzące z nich. Chwalą je sobie również ci, którzy bardzo późno chodzą sp

Dominantą kuchenną jest połysk
Struktura minimalistycznej kuchni jest jednakże najczęściej zdominowana przez połysk, połysk frontów szafkowych połączony nierzadko z kamiennym blatem lub jego imitacją. Wykończeniem, której coraz częściej jest powłoka żywiczna lub też panel szklany, umożliwiający jakąkolwiek aranżację i nadanie odp