antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Pionowe z materiału

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pasuje do nowoczesnych wnętrz jest zastosowanie żaluzji pionowych wykonanych z materiału. Tkanina jest kwestią otwartą, choć zazwyczaj klienci wybierają mieszanki syntetycznych włókien, na czele z poliestrem oraz nylonem. Taki dobór tworzyw łączy optymalną wytrzymałość z estetyką.

Rzecz jasna jak w każdej sytuacji, tak i tu bardzo ważną rolę odgrywa dobór kolorystyki oraz faktury. Pole manewru jest bardzo szerokie i można sięgnąć po żaluzje wykonane z materiałów w różnorodnych wybarwieniach. Liczy się to, aby całość doskonale komponowała się z wnętrzem.

Żaluzja pionowa pasuje przede wszystkim do aranżacji nowoczesnych, ale sprawdzi się także w bardziej klasycznej oprawie. Inną nazwą żaluzji pionowych są wertikale – właśnie od pionowego ich położenia. Interesującym patentem na użycie wertikali w przeszklonym wnętrzu jest wykorzystanie ich jako zasłony dla szklanej ścianki działowej.

To dobra opcja, jeśli chcemy na przykład oddzielić salon od jadalni i części z aneksem kuchennym. Czasami spotyka się żaluzje pionowe zwisające swobodnie na środku pomieszczenia – to sprawdza się, gdy chcemy różnicować stopień nasłonecznienia różnych części tego samego pokoju. Firmy oferujące ten rodzaj żaluzji proponują swoim klientom możliwość montowania na ścianie lub suficie.

Nie ma niestety możliwości osadzenia żaluzji na futrynach okiennych, choćby z uwagi na spore gabaryty. Generalnie wertikal sprawdza się w przypadku naprawdę dużych okiennic, dlatego jest wybierany zwykle przez posiadaczy sporych domów.