antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Przedpokój połączony z salonem

Salon i przedpokój to zazwyczaj dwie odrębne strefy domu. Czasem jednak się zdarza, że układ mieszkania lub domu zakłada połączenie tych dwóch pomieszczeń. Aranżacja przedpokoju otwartego na salon to duże wyzwanie dla projektanta wnętrz.

Trzeba pamiętać, aby każde z pomieszczeń spełniało swoje funkcje, a przy tym połączenie było efektowne. Na etapie projektowania trzeba przyjrzeć się wymaganiom, jakie musi spełnić, zarówno przedpokój jak i salon. Będzie to miało wpływ na wybór materiałów na ścianę czy posadzkę oraz dodanie odpowiednich akcesoriów ze strony http://www.decolicious.pl/sklep/kategoria/wieszaki-na-klucze .

Można zdecydować się na tę samą podłogę, która będzie łączyć przedpokój z salonem. Z drugiej strony, można zastosować dwie różne, aczkolwiek pasujące do siebie, co pozwoli wyznaczyć granicę pomiędzy pomieszczeniami. Do przedpokoju dobrze sprawdzą się płytki ceramiczne, które są wytrzymałe i odporne na zabrudzenia.

W salonie warto zastosować panele czy drewniane deski. Niezwykle ważne jest, aby zarówno przedpokój, jak i salon miały podobną stylistykę i kolorystykę. Jeśli decydujesz się na przedpokój w stylu nowoczesnym, bądź konsekwentny i podobnie urządź salon.

Dzięki temu wszystko będzie spójne oraz będzie tworzyć harmonijne i estetyczne wnętrze.