antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Przestrzeń dla pozytywnej energii

Uporządkujmy swoje mieszkanie, po to, by pozwolić swobodnie przepływać dobrej energii. Oczywistą rzeczą jest, że w domu należy utrzymywać porządek i czystość, ale porządek musi być gruntowny a nie tylko powierzchowny. Żeby zastosować u siebie jakąkolwiek z zasad filozofii wschodu trzeba wyczyścić dom ze wszystkich zbędnych przedmiotów.

Nie wystarczy pozbyć się kurzu i różnych plam, musimy zajrzeć głęboko do szaf, szuflad, wszelkich schowków i usunąć to, czego już od dawna nie używamy. Wyrzucamy więc rzeczy zepsute, które odłożone kiedyś czekają bezskutecznie na naprawę, niemodne ubrania trzymane z sentymentu, których już na pewno nigdy nie założymy, stare sprzęty i meble z różnymi ubytkami, które dawno straciły swoją formę i styl, pęknięte lustra, suche zakurzone bukiety kwiatów i jeszcze wiele zbędnych szpargałów schowanych głęboko w szufladach. Trzeba się pozbyć również pamiątek po osobach, o których chcemy zapomnieć, bo mieliśmy z nimi nieudany związek.

Jeśli się rozstaliśmy z partnerem to powinniśmy zniszczyć nawet pościel, a materace wyprać, albo wywietrzyć w słoneczny dzień.