antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Strefa wody

Woda i rośliny to według feng shui bardzo istotne elementy w naszym mieszkaniu, które odpowiadają za zdrowie, szczęście i karierę (zwłaszcza woda). Z tym żywiołem i strefą wody kojarzy się przede wszystkim łazienka. Tutaj dobrze jest zastosować na zasadzie kontrastu grafitowo – białe meble, albo użyć czarno – białych kafelków.

Całą tę przestrzeń można ozdobić różnymi przedmiotami o intensywnych barwach, ale uważać, żeby nie było ich zbyt wiele, bo łazienka najczęściej jest małym pomieszczeniem i nie można przytłoczyć jej przestrzeni. Na ściany możemy zastosować kolor błękitny, biały, albo jasną zieleń. Powinniśmy wybrać dobre miejsce dla lustra, pamiętając, by nie wisiało na wprost drzwi, albo okna, bo to zakłóca przepływ energii.

Dobry efekt dają żywe kwiaty i zapachowe świece w subtelnych kolorach. Łazienka jest miejscem, które powinno nam zapewnić komfort, relaks i dyskrecję. Postarajmy się, żeby znajdowała się w miejscu niewidocznym z salonu a także nie na wprost drzwi wejściowych do naszego mieszkania.