antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Zastosowanie cytryny i orzecha włoskiego

W każdym domu zapewne znajdują się drewniane meble. Krzesła, taborety, komody i innego rodzaju meble wykonane z drzewa. Jednak tego typu przedmioty mają jedną wadę, szybko ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom. Każdy chce cieszyć się ładnym wyglądem mebli przez wiele lat, bowiem powszechnie wiadomo, że nie są to tanie przedmioty wyposażenia domu.

Co więc zrobić, by nie było widać śladów użytkowania na meblach? Okazuje się, że wystarczy orzecz włoski. Wystarczy obrać go ze skorupki, a wydobytym miąższem natrzeć rysy, które powstały na drewnianych meblach. To tylko jeden z przykładów na to jak można wykorzystać przedmioty, które zazwyczaj znajdują się w każdym domu, by pozbyć się niechcianych uszkodzeń. Jeśli zaś twoja kuchenka mikrofalowa jest brudna i tłusta i nie wiesz jaki środek chemiczny dostępny w sklepie rozprawiłby się z tym brudem, użyj cytryny.

Wystarczy, że wstawisz do mikrofalówki miskę z wodą, wyciśniesz sok z cytryny i włączysz najwyższą temperaturę, a potem przetrzesz szmatką wnętrze swojej kuchenki.