antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Warto inwestować w ochronę

Coraz więcej czasu spędzamy poza domem. Jesteśmy w pracy, wyjeżdżamy na różnego rodzaju delegacje, wczasy, spotykamy się z przyjaciółmi. To wszystko sprawia, że przez większość czasu dom stoi pusty, co tak naprawdę stwarza niesamowitą okazję dla złodziei. Jeśli tylko poświęcą trochę czasu na jego obserwację, to szybko będą mogli ustalić, w jakich godzinach najczęściej nie ma nas w domu, kiedy wychodzimy i kiedy wracamy, a to pozwoli im powiedzieć, w którym momencie najlepiej się do nas włamać. Jeśli dodatkowo sąsiadów również nie ma w tych godzinach w ich domach, to nasz dom stanie się niezwykle łatwym łupem. Dlatego warto pomyśleć o jego odpowiednim zabezpieczeniu.

Nikt nie musi wiedzieć

Jeśli nie chcemy, aby ktoś wiedział, że nasz dom jest podłączony do alarmu, to nie musimy go w żaden sposób oklejać. Co więcej, możemy się zdecydować jedynie na zamontowanie kamer do których my będziemy mieli dostęp. Jednak jeśli nie chcemy dać złodziejom możliwości, aby nas okradli, to warto taki alarm podpiąć do systemu firmy ochroniarskiej.

Wtedy każde załączenie alarmu będzie skutkowało tym, że w ciągu kilku minut przyjadą oni do naszego domu sprawdzić, co się stało. Ten alarm może być głośny, tak aby każdy go słyszał – choć wtedy złodzieje będą wiedzieli, że powinni uciekać. Ale możemy też zamontować taki alarm, którego nie będzie słychać, a o jego załączeniu będą wiedzieli tylko w centrali u ochrony. Wówczas będzie istniała większa szansa, że uda się przyłapać złodziei na gorącym uczynku.

Komfort psychiczny

Oczywiście może się okazać, że nigdy nie będziemy musieli skorzystać z pomocy firmy ochroniarskiej i oby tak było. Jednak posiadanie takiej cichej ochrony może sprawić, że będziemy spokojniejsi i chętniej będziemy wyjeżdżać na różnego rodzaju wycieczki czy delegacje, mając pewność, że nasz dom jest w dobrych rękach, że jest chroniony i nikt nie ma prawa się do niego włamać. Warto sprawdzić koszty i możliwości takiej ochrony. Może się okazać, że będą one niewielkie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę stres, jakiemu bylibyśmy poddani, gdyby doszło do włamania i stracilibyśmy wiele cennych rzeczy. Powinniśmy też poczytać, co inni ludzie mówią na temat takiej ochrony.