antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Ścigacze

W Polsce znaleźć można wielu pasjonatów szybkich motocykli, tak zwanych ściągaczy. Co ich pociąga w tych maszynach? Zdaje się, że jest to przede wszystkim duża prędkość, która na jednośladzie jest zdecydowanie silniej odczuwalna, niż za kierownicą samochodu. Oczywiście, prędkość łączy się również z adrenaliną, od której nietrudno się uzależnić.

Na pewno więc ścigacze są pasją, która może dostarczyć człowiekowi mnóstwo radości. Niestety, jazda na ścigaczach jest dość niebezpieczna. Jednoślady nie są zbyt stabilnymi pojazdami i nawet przy niewielkiej prędkości nietrudno o wypadek.

Do tragedii może tutaj dojść z wielu powodów, takich jak chociażby: nieuwaga kierowcy, nierówności na drodze, awaria maszyny czy też kontakt z innym pojazdem. Wypadek na motorze jest zazwyczaj zdecydowanie groźniejszy od kolizji samochodowej. Motocyklista przed urazami chroniony jest w niewielkim stopniu.

Najważniejszą rolę odgrywa tutaj kask, który jednak nie jest niezniszczalny. Pozostałe części ciała kierowcy nie są praktycznie w ogóle chronione. Na motorach powinno się jeździć ostrożnie i starać się przestrzegać obowiązujących przepisów drogowych.

W Polsce jest niewiele miejsc, w których legalnie można rozwijać duże prędkości. Jeśli bardzo nam na tym zależy, to najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się na specjalnie do tego przeznaczony to wyścigowy. Tam ryzyko dojścia do wypadku jest zdecydowanie mniejsze, a jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja, to przynajmniej nie ucierpi na niej nikt postronny.