antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze
Zdjęcia auta nie wystarczą

Praktycznie wszystkie ogłoszenia prezentujące używane pojazdy na sprzedaż zawierają zestaw fotografii, które dają pewne wyobrażenie na temat tego, jak auto się prezentuje i w jakim jest stanie. Dobrej jakości fotki sprawiają, że oferta staje się bardziej atrakcyjna.

Profesjonalne komisy i salony używanych aut dbają o te kwestie, ponieważ chcą przyciągnąć klientów. Prywatny oferenci również starają się, aby pakiet zdjęć towarzyszący ogłoszeniu robił na odwiedzających znakomite wrażenie.

Nie wolno nam jednak ufać tym obrazkom w stu procentach. Nim zaczniemy poważnie rozważać zakup konkretnego samochodu, musimy umówić się z właścicielem i obejrzeć maszynę na własne oczy.

Warto przyglądać się jej z uwagą – zarówno jeśli chodzi o stronę zewnętrzną, jak i wnętrze. Zajrzyjmy też do bagażnika i pod maskę, ponieważ tam mogą się kryć ciekawe rzeczy.

Stan wizualny auta z reguły wiele mówi o jego stanie faktycznym, ponieważ pewnych rzeczy nie da się ukryć ani zakamuflować. Jeśli wszystko będzie w porządku, a jazda próbna to potwierdzi, jest duża szansa na dobicie targu.