antilles-foot

Znane zawsze wydaje się lepsze

Praktycznie wszystkie ogłoszenia prezentujące używane pojazdy na sprzedaż zawierają zestaw fotografii, które dają pewne wyobrażenie na temat tego, jak auto się prezentuje i w jakim jest stanie. Dobrej jakości fotki sprawiają, że oferta staje się bardziej atrakcyjna.

Profesjonalne komisy i salony używanych aut dbają o te kwestie, ponieważ chcą przyciągnąć klientów. Prywatny oferenci również starają się, aby pakiet zdjęć towarzyszący ogłoszeniu robił na odwiedzających znakomite wrażenie.

Nie wolno nam jednak ufać tym obrazkom w stu procentach. Nim zaczniemy poważnie rozważać zakup konkretnego samochodu, musimy umówić się z właścicielem i obejrzeć maszynę na własne oczy.

Warto przyglądać się jej z uwagą – zarówno jeśli chodzi o stronę zewnętrzną, jak i wnętrze. Zajrzyjmy też do bagażnika i pod maskę, ponieważ tam mogą się kryć ciekawe rzeczy.

Stan wizualny auta z reguły wiele mówi o jego stanie faktycznym, ponieważ pewnych rzeczy nie da się ukryć ani zakamuflować. Jeśli wszystko będzie w porządku, a jazda próbna to potwierdzi, jest duża szansa na dobicie targu.